Avropa Liqasında qrup mərhələsinin iştrirakçıları müəyyənləşdi

Avropa Liqasında pley-off mərhələsinə yekun vurulub. 

 

Sportal.az xəbər verir ki, ilk oyunda səfərdə "Vardar"a 0:2 hesabıyla uduzan Türkiyənin "Fənərbaxça" klubu evdə Makedoniya təmsilçisindən bu məğlubiyyətin əvəzini çıxmağa çalışıb. Lakin gözlənilənlərin əksinə, doğma meydanda da uduzan qonşu ölkə təmsilçisi Avroliqa ilə vidalaşmalı olub.

 

Azərbaycan yığmasının müdafiəçisi Pavel Paşayevin şərəfini qoruduğu Ukraynanın "Aleksandriya" klubu da Belarus BATE-sinə uduzaraq, mübarizəni dayandırıb.

 

AEK (Kipr) - “Viktoriya” (Çexiya) - 0:0

İlk oyun - 1:3
 
“Dinamo” (Kiyev, Ukrayna) - “Maritimo” (Portuqaliya) - 3:1
Qollar:
Qarmaş, 33; Morozyuk, 35; Qonzales, 61 - Sen, 68
İlk oyun – 0:0
 
“Ostersun” (İsveç) - PAOK (Yunanıstan) - 2:0
Qollar:
Qoddos, 71, 77
İlk oyun – 1:3
 
“Şerif” (Moldova) - “Legiya” (Polşa) - 0:0
İlk oyun – 1:1
 
“Aleksandriya” (Ukrayna) - BATE (Belarus) - 1:2
Qollar:
Qritsuk, 34 - İvaniç, 70, 73
İlk oyun – 1:1
 
“Zalsburq” (Avstriya) - “Vitorul (Rumıniya) - 4:0
Qollar:
Dabbur, 7; Qulbrandsen, 38; Berişa, 52 (pen.); Haydara, 88
İlk oyun – 3:1
 
“Makkabi” (Təl-Əviv, İsrail) - “Altax” (Avstriya) - 2:2
Qollar:
Kyartansson, 41; Yeini. 73 - Aiqner, 20; Netzer, 59
İlk oyun – 1:0
 
“Zenit” (Rusiya) – “Utrext” (Hollandiya) - 2:0
Qollar:
Kokorin, 9, 105
İlk oyun – 0:1
 
“Fənərbaxça” (Türkiyə) - “Vardar” (Makedoniya) - 1:2
Qollar:
Noyştedter, 61 - Jiqauri, 68; Qliqorov, 90+1
İlk oyun – 0:2
 
“Suduva” (Litva) - “Ludoqorets” (Bolqarıstan) - 0:0
İlk oyun – 0:2
 
“Skenderbeu” (Albaniya) -  “Dinamo” (Zaqreb, Xorvatiya) - 0:0
İlk oyun – 1:1
 
“Midtyulland” (Danimarka) - “Apollon” (Kipr) - 1:1
Qollar:
Hassan, 10 - Şembri, 50
İlk oyun – 2:3
 
AEK (Yunanıstan) - “Brügge” (Belçika) - 3:0
Qollar:
Xristodulopulos, 27 (pen.); Simoes, 39, 90+1
İlk oyun - 0:0
  
“Videoton” (Macarıstan) - “Partizan” (Serbiya) - 0:4
Qollar:
Tavamba, 6; Suma, 24; Djurdjeviç, 35, 87
İlk oyun – 0:0

 
“Braqa” (Portuqaliya) - “Hafnarfyordur” (İslandiya) - 3:2
Qollar:
Dias, 39, 80; Souza, 90+3 - Bodvarsson, 16, 51
İlk oyun – 2:1

 
“Marsel” (Fransa) - “Domjale” (Sloveniya) - 3:0
Qollar:
Germain, 28, 56; Tauvin, 85
İlk oyun – 1:1

 
“Atletik” (Bilbao, İspaniya) - “Panatinaikos” (Yunanıstan) - 1:0
Qol:
Muniain, 22
İlk oyun – 3:2

 
“Rusenborq” (Norveç) - “Ayaks” (Hollandiya) - 3:2
Qollar:
Bendtner, 26; Adeqbenro, 80, 89 - Yunes, 60; Şone, 61
İlk oyun – 1:0
 
“Şkendiya” (Makedoniya) - “Milan” (İtaliya) - 0:1
Qol:
 Kutrone, 13
İlk oyun – 0:6

 
“Hayduk” (Xorvatiya) - “Everton (İngiltərə) - 1:1
Qollar:
Radoseviç, 43 - Siqurdsson, 46
İlk oyun – 0:2
 
"Srvena Zvezda” (Serbiya) - “Krasnodar” (Rusiya) - 2:1
Qollar:
Radonyiç, 7; Kanqa, 46 - Qranqvist, 81 
İlk oyun – 2:3
  
"Austriya” (Avstriya) - “Osiyek” (Xorvatiya) - 0:1
Qol:
Boban, 62
İlk oyun – 2:1

Tarix: 25 Avqust [01:09]
Müəllif: Sportal.az
Digər xəbərlər
Xəbər xətti
17 Noyabr 2017
16  Noyabr 2017
© 2012 - 2017 Sportal.az Müəllif hüquqları qorunur. Məlumatdan istifadə etdikdə istinad mütləqdir. Əlaqə: [email protected] | site by Five studio