Azərbaycan Premyer Liqası: 2019/2020-ci illər mövsümünün təqvimi

Azərbaycan Premyer Liqası
2019/2020-ci illər mövsümü

 

I tur

16 avqust (cümə) 
 

1. “Keşlə” FK (Bakı) – “Qarabağ” FK (Ağdam)
17 avqust (şənbə)
2. “Qəbələ” İK (Qəbələ) – “Sumqayıt” FK (Sumqayıt)
18 avqust (bazar)
3. “Səbail” PFK (Bakı) – “Zirə” FK (Bakı)
19 avqust (bazar ertəsi)
4. “Neftçi” PFK (Bakı) – “Sabah”FK (Bakı)


II tur
24 avqust (şənbə)

 

5. “Sumqayıt” FK – “Səbail” PFK

25 avqust (bazar) 
6. “Sabah” FK – “Keşlə” FK
7. “Qarabağ” FK – “Qəbələ” İK

26 avqust (bazar ertəsi)
8. “Zirə” FK – “Neftçi” PFK

 

III tur

31 avqust  (şənbə) 
9. “Zirə” FK – “Sabah” FK
10. “Qəbələ” İK – “Keşlə” FK

 

1 sentyabr (bazar ertəsi)
11. “Neftçi” PFK – “Sumqayıt” FK
12. “Səbail” PFK – “Qarabağ” FK

 

6 sentyabr

AVRO-2020–nin seçmə mərhələsi
Uels – Azərbaycan

AVRO-2021–in seçmə mərhələsi
Azərbaycan U-21 – Slovakiya U-21

 

9 sentyabr

AVRO-2020–nin seçmə mərhələsi
Azərbaycan – Xorvatiya

 

10 sentyabr

AVRO-2021–in seçmə mərhələsi
Azərbaycan U-21 – Gürcüstan U-21

 

IV tur
14 sentyabr (şənbə)

13.“Sumqayıt” FK – “Zirə” FK
14. “Sabah” FK – “Qəbələ” İK


15 sentyabr (bazar)
15. “Keşlə” FK – “Səbail” PFK
16. “Qarabağ” FK – “Neftçi” PFK


19 sentyabr (cümə axşamı)
Avropa Liqasının, qrup mərhələsi, I tur 

 

V tur

21 sentyabr (şənbə)
17. “Səbail” PFK – “Qəbələ” İK
18. “Sumqayıt” FK – “Sabah” FK

 

22 sentyabr (bazar)
19. “Neftçi” PFK – “Keşlə” FK

 

23 sentyabr (bazar ertəsi)
20. “Zirə”FK – “Qarabağ” FK

 

VI tur

27 sentyabr (cümə)
 21.“Qarabağ” FK – “Sumqayıt” FK 

 

28 sentyabr (şənbə)
22.“Qəbələ” İK – “Neftçi” PFK

 

29 sentyabr (bazar)
23.“Sabah”FK – “Səbail” PFK
24.“Keşlə” FK – “Zirə” FK

 

3 oktyabr (cümə axşamı)
Avropa Liqası, qrup mərhələsi, II tur


VII tur

5 oktyabr (şənbə)
25. “Sumqayıt” FK – “Keşlə” FK
26. “Neftçi” PFK – “Səbail” PFK

 

6 oktyabr (bazar)
27.“Qarabağ” FK – “Sabah” FK 
28.“Zirə” FK - “Qəbələ” İK 

 

9 oktyabr

Yoldaşlıq görüşü
Bəhreyn – Azərbaycan 

 

10 oktyabr

AVRO-2021–in seçmə oyunu
Fransa (U-21) – Azərbaycan (U-21) 

 

13 oktyabr

AVRO-2020–nin seçmə oyunu
Macarıstan – Azərbaycan 

 

15 oktyabr

AVRO-2021–in seçmə oyunu
Azərbaycan –U-21 – İsveçrə (U-21)

 

II dövrə 

ehtiyat gün
16 oktyabr (çərşənbə)

VIII tur
19 oktyabr (şənbə)

 

29.“Qəbələ” İK – “Qarabağ” FK 
30.“Keşlə” FK – “Sabah”  PFK  

 

20 oktyabr (bazar)
31.“Səbail” PFK – “Sumqayıt” FK
32.“Neftçi” PFK – “Zirə” FK

 

24 oktyabr (cümə axşamı) Avrop Liqası qrup mərhələsi III oyun


IX tur 

26 oktyabr (şənbə)
33. “Sabah” FK – “Zirə” FK
34. “Keşlə” FK – “Qəbələ” İK

 

27 oktyabr (bazar)
35. “Sumqayıt” FK – “Nefçi” PFK

 

28 oktyabr (bazar ertəsi)  
36.“Qarabağ”  FK – “Səbail” PFK


X tur 

1 noyabr (cümə)
37.“Neftçi” PFK – “Qarabağ” FK  

 

2 noyabr (şənbə)
38.“Səbail” PFK – “Keşlə” FK

 

3 noyabr (bazar)
39.“Qəbələ” İK – “Sabah” FK
40.“Zirə” FK – “Sumqayıt FK

 

7 noyabr (cümə axşamı) Avropa Liqasının qrup mərhələsi, IV tur 

XI tur

 

9 noyabr (şənbə)
41.“Keşlə” FK –“Neftçi” PFK
42.“Qəbələ” İK – “Səbail” PFK

 

10 noyabr (bazar)
43.“Sabah” FK – “Sumqayıt” FK
44.“Qarabağ” FK – “Zirə” FK


14 noyabr

AVRO-2021–in seçmə mərhələsi
Azərbaycan–U-21 – Lixtenşteyn–U-21
19 noyabr

AVRO-2020–nin seçmə mərhələsi
Slovakiya – Azərbaycan

Ehtiyat gün

 
21 noyabr (cümə axşamı) 

XII tur

22 noyabr (cümə)
45.“Sumqayıt” FK – “Qarabağ” FK 

23 noyabr (şənbə)
46.“Səbail” PFK – “Sabah” FK

24 noyabr (bazar)
47.“Neftçi” PFK – “Qəbələ” İK
48.“Zirə” FK – “Keşlə” FK

28 noyabr (cümə axşamı) Avropa Liqasının qrup mərhələsi  V tur

 

XIII tur

30 noyabr (şənbə)
49.“Keşlə” FK – “Sumqayıt” FK
50.“Qəbələ” İK – “Zirə” FK

1 dekabr (bazar)
51.“Səbail” PFK – “Neftçi” PFK 

2 dekabr (bazar ertəsi)
52.“Sabah” FK – “Qarabağ” FK 

 

4 dekabr (çərşənbə)
Azərbaycan Kuboku, 1/8 final mərhələsi

 

XIV tur

6 dekabr (cümə)
53.“Qarabağ” FK – “Keşlə” FK

 

7 dekabr (şənbə)
54.“Sabah” FK – “Neftçi” PFK

 

8 dekabr (bazar) 
55.“Zirə” FK – “Səbail” PFK
56.“Sumqayıt” FK – “Qəbələ” İK

 

12 dekabr (cümə axşamı) Avropa Liqasının qrup mərhələsi  VI tur

 

15, 16 dekabr

Azərbaycan Kubokunun ¼ final mərhələsi, ilk oyunlar


19,20 dekabr 
Azərbaycan Kubokunun ¼ final mərhələsi, cavab oyunlar

 

III dövrə 

2020-ci il  

XV tur

 

1 fevral  (şənbə) 

57.“Zirə” FK – “Sabah” FK
58.“Neftçi” PFK – “Sumqayıt” FK

 

2 fevral (bazar)
59.“Səbail” PFK – “Qarabağ” FK
60. “Qəbələ” İK – “Keşlə” FK


XVI tur 

8 fevral (şənbə)
61.“Sabah” FK - “Qəbələ” İK 
62.“Keşlə” FK - “Səbail” PFK 

 

9 fevral (bazar)
63.“Qarabağ” FK  - “Neftçi” PFK 
64.“Sumqayıt” FK - “Zirə” FK

 

XVII tur

15 fevral (şənbə)
65.“Sumqayıt” FK - “Sabah” FK 
66.“Zirə” FK – “Qarabağ” FK

 

16 fevral (bazar)
67.“Neftçi” PFK - “Keşlə”FK 
68.“Səbail” PFK – “Qəbələ” İK

 

Ehtiyat gün
27 fevral (cümə axşamı)
 
20 fevral (cümə axşamı) Avropa Liqası, 1/16 final, ilk oyunlar

 

XVIII tur

22 fevral (şənbə)

69.“Qəbələ” İK – “Neftçi” PFK
70.“Keşlə” FK – “Zirə” FK

23 fevral (bazar)
71.“Qarabağ” FK –“Sumqayıt” FK
72.“Sabah”FK -“Səbail” PFK 


27 fevral (cümə axşamı) Avropa Liqası, 1/6 final cavab oyunlar 

 

XIX tur
29 fevral (şənbə)

73.“Qarabağ” FK - “Sabah” FK
74.“Sumqayıt” FK -“Keşlə” FK 

 

1 mart (bazar)
75.“Zirə” FK  - “Qəbələ” İK 
76.“Neftçi” PFK – “Səbail” PFK

 

XX tur
7 mart (şənbə)

77.“Neftçi” PFK - “Sabah” FK 
78.“Qəbələ” İK - “Sumqayıt” FK 

 

8 mart (bazar)

79.“Səbail” PFK - “Zirə” FK   
80.“Keşlə” FK - “Qarabağ FK

 

Ehtiyat gün
11 mart (çərşənbə)


12 mart (cümə axşamı) Avropa Liqasının 1/8 final mərhələsi, ilk oyunlar

 

XXI tur

14 mart  (şənbə)
81.“Qarabağ” FK – “Qəbələ” İK 
82.“Sabah” FK - “Keşlə” FK 

 

15 mart (bazar)
83.“Sumqayıt” FK – “Səbail” PFK
84.“Zirə” FK – “Neftçi PFK

 

IV dövrə 

29 mart (cümə axşamı) Avropa Liqasının 1/8 final mərhələsi, cavab oyunlar

 

XXII tur
21 mart (şənbə)
85.“Zirə” FK – “Sumqayıt” FK
86.“Səbail” PFK – “Keşlə” FK

22 mart (bazar)
87.“Neftçi” PFK – “Qarabağ” FK
88.“Qəbələ” İK – “Sabah” FK


23–31 mart

Milli komandaların təlim–məşq və ya oyun günləri
XXIII tur

 

4 aprel (şənbə)
89.“Sabah” FK -  “Sumqayıt” FK 
90.“Qarabağ” FK – “Zirə” FK

 

5 aprel (bazar)
91.“Keşlə” FK – “Neftçi” PFK
92.“Qəbələ” İK - Səbail” PFK

 

9 aprel (cümə axşamı) Avropa Liqasının ¼ final mərhələsi, ilk oyunlar 

 

XXIV tur
11 aprel (şənbə) 
 

93.“Səbail” PFK – “Sabah” FK
94.“Neftçi” PFK – “Qəbələ” İK

 

12 aprel (bazar)
95.“Zirə” FK – “Keşlə” FK
96.“Sumqayıt” FK – “Qarabağ” FK 

 

16 aprel (cümə axşamı) Avropa Liqasının ¼ final mərhələsi, cavab oyunlar 

 

XXV tur
18 aprel (şənbə)                   

97.“Sabah” FK – “Qarabağ” FK
98.“Keşlə” FK - Sumqayıt” FK 

19 aprel (bazar)
99.“Qəbələ” İK – “Zirə” FK 
100.“Səbail PFK – “Neftçi” PFK

22 aprel
Azərbaycan Kubokunun ½ final mərhələsi, ilk oyunlar

 

XXVI tur
25 aprel (şənbə)  

101.“Zirə” FK -  “Səbail” PFK 
102.“Sumqayıt” FK - “Qəbələ” İK

 

26 aprel (bazar)
103.“Sabah” FK - “Neftçi” PFK 
104. “Qarabağ FK - “Keşlə” FK


29 aprel
Azərbaycan Kubokunun ½ final mərhələsi, cavab oyunlar

30 aprel (cümə axşamı), Avropa Liqasının 1/2final mərhələsi, ilk oyunlar

 

XXVII tur
3 may (bazar)

105.“Keşlə” FK  - “Sabah” FK
106.“Qəbələ” İK – “Qarabağ” FK 
107.“Səbail” PFK – “Sumqayıt” FK
108.“Neftçi” PFK – “Zirə” FK

 

XXVIII tur 

7 may (cümə axşamı), Avropa Liqasının ½ final mərhələsi, cavab oyunlar
10 may (bazar)

109.“Sabah” FK - “Zirə” FK
110.“Sumqayıt” FK – “Neftçi” PFK 
111.“Qarabağ” FK – “Səbail” PFK
112. “Keşlə” FK – “Qəbələ” İK

 

16 may
Azərbaycan Kubokunun final oyunu


  27 may
Avropa Liqası, final


30 may
Çempionlar Liqası, final 

Tarix: 2 Sentyabr [13:02]
Müəllif: Sportal.az
Digər xəbərlər
Xəbər xətti
20  Sentyabr 2017
© 2012 - 2019 Sportal.az Müəllif hüquqları qorunur. Məlumatdan istifadə etdikdə istinad mütləqdir. Əlaqə: [email protected] | site by Five studio