I Divizionda yeni mövsümün TƏQVİMİ

I Divizion
2019/2020 mövsümü
Təqvim

I Dövrə

I tur

22 avqust (cümə axşamı)

 

1. “Qaradağ Lökbatan” FK (Bakı) – “Sumqayıt”FK-2 (Sumqayıt)
2. “Neftçi”PFK-2 (Bakı) – “Keşlə” FK-2 (Bakı)
3. “Kəpəz” PFK (Gəncə) – MOİK (Bakı)

 

23 avqust (cümə)
4. “Zaqatala” PFK (Zaqatala) – “Sabah”FK-2 (Bakı)
5. “Zirə”FK-2 (Bakı) – “Ağsu” FK (Ağsu)
6. “Səbail”PFK-2 (Bakı) – “Turan Tovuz”PFK (Tovuz)

 

II tur 

28 avqust (çərşənbə)

 

7. “Keşlə”-2 – “Kəpəz” 
8. “Sumqayıt”-2 – “Neftçi”-2
9. “Turan Tovuz” – “Qaradağ Lökbatan”

 

29 avqust (cümə axşamı) 

 

10. “Ağsu” – “Səbail”-2
11. “Sabah”-2 – “Zirə”-2

 

30 avqust (cümə)

 

12. “Qarabağ”-2 (Ağdam) – “Zaqatala”


6 sentyabr

AVRO-2020–nin seçmə mərhələsi
Uels – Azərbaycan

AVRO-2021–in seçmə mərhələsi
Azərbaycan U-21 – Slovakiya U-21

 

9 sentyabr

AVRO-2020–nin seçmə mərhələsi
Azərbaycan – Xorvatiya
10 sentyabr

AVRO-2021–in seçmə mərhələsi
Azərbaycan U-21 – Gürcüstan U-21 
 

III tur

13 sentyabr (cümə)

 

13. “Kəpəz” – “Sumqayıt”-2
14. “Səbail”-2 – “Sabah”-2
15. MOİK – “Keşlə”-2

 

14 sentyabr (şənbə)

 

16.“Zirə”-2 – “Qarabağ”-2
17. “Neftçi”-2 – “Turan Tovuz”
18. “Qaradağ Lökbatan” – “Ağsu”

 

IV tur
19 sentyabr (cümə axşamı)

 

19. “Sumqayıt”-2 – MOİK
20. “Turan Tovuz” – “Kəpəz”
21. “Ağsu” – “Neftçi”-2

 

20 sentyabr (cümə) 
22. “Sabah”-2 – “Qaradağ Lökbatan”
23. “Qarabağ”-2 – “Səbail”-2
24. “Zaqatala” – “Zirə”-2

 

23 sentyabr

(ehtiyat gün, bazar ertəsi)

 

V tur

26 sentyabr (cümə axşamı)

 

25. “Səbail”-2 – “Zaqatala”
26. “Qaradağ Lökbatan” – “Qarabağ”-2
27. “Neftçi”-2 – “Sabah”-2 

 

27 sentyabr (cümə)
28. “Kəpəz” – “Ağsu”
29. MOİK – “Turan Tovuz”
30. “Keşlə”-2 – “Sumqayıt”-2

 

VI tur

3 oktyabr (cümə axşamı) 

 

31. “Turan Tovuz” – “Keşlə”-2
32. “Ağsu” – MOİK
33. “Sabah”-2 – “Kəpəz”

 

4 oktyabr (cümə)

 

34. “Qarabağ”-2 – “Neftçi”-2
35. “Zaqatala” – “Qaradağ Lökbatan”
36. “Zirə”-2 – “Səbail”-2

 

9 oktyabr

Yoldaşlıq görüşü

Bəhreyn – Azərbaycan 
10 oktyabr

AVRO-2021–in seçmə oyunu
Fransa (U-21) – Azərbaycan (U-21) 
13 oktyabr

AVRO-2020–nin seçmə oyunu
Macarıstan – Azərbaycan 
15 oktyabr

AVRO-2021–in seçmə oyunu
Azərbaycan –U-21 – İsveçrə (U-21)

 

VII tur

18 oktyabr (cümə)

37. “Qaradağ Lökbatan” – “Zirə”-2
38. “Neftçi”-2 – “Zaqatala”
39. “Kəpəz” – “Qarabağ”-2

 

19 oktyabr (şənbə)

 

40. MOİK – “Sabah”-2
41. “Keşlə”-2 – “Ağsu”
42. “Sumqayıt”-2 – “Turan Tovuz”

 

VIII tur

24 oktyabr (cümə axşamı)
43.“Ağsu” – “Sumqayıt”-2
44. “Sabah”-2 – “Keşlə”-2
45. “Zaqatala” – “Kəpəz”

 

25 oktyabr (cümə)
46. “Qarabağ”-2 – MOİK
47. “Zirə”-2 – “Neftçi”-2
48. “Səbail”-2 – “Qaradağ Lökbatan”

 

28 oktyabr

(ehtiyat gün, bazar ertəsi)


IX tur

31 oktyabr (cümə axşamı)
49. “Neftçi”-2 – “Səbail”-2
50. “Kəpəz” – “Zirə”-2
51. MOİK – “Zaqatala”

 

1 noyabr (cümə)
52. “Keşlə”-2 – “Qarabağ”-2
53. “Sumqayıt”-2 – “Sabah”-2
54. “Turan Tovuz” – “Ağsu”

 

X tur

7 noyabr (cümə axşamı)
55. “Sabah”-2 – “Turan Tovuz”
 56. “Zaqatala” – “Keşlə”-2
57.“Zirə”-2 – MOİK

 

8 noyabr (cümə)
58. “Qarabağ”-2 – “Sumqayıt”-2
59. “Səbail”-2 – “Kəpəz”
60.“Qaradağ Lökbatan” – “Neftçi”-2


14 noyabr

AVRO-2021–in seçmə mərhələsi
Azərbaycan–U-21 – Lixtenşteyn–U-21
19 noyabr

AVRO-2020–nin seçmə mərhələsi
Slovakiya – Azərbaycan 

 

XI tur 
21 noyabr (cümə axşamı)

61. “Kəpəz” – “Qaradağ Lökbatan”
62. MOİK – “Səbail”-2
63. “Keşlə”-2 – “Zirə”-2

 

22 noyabr (cümə) 

64. “Sumqayıt”-2 – “Zaqatala”
65. “Turan Tovuz” – “Qarabağ”-2
66. “Ağsu” – “Sabah”-2

 

XII tur

28 noyabr (cümə axşamı)

 

67. “Zaqatala” – “Turan Tovuz”
68. “Zirə”-2 – “Sumqayıt”-2 
69. “Qaradağ Lökbatan” – MOİK

 

29 noyabr (cümə) 

 

70. “Səbail”-2 – “Keşlə”-2
71. “Qarabağ”-2 – “Ağsu”
72. “Neftçi”-2 – “Kəpəz”

 

4 dekabr (çərşənbə)
Azərbaycan Kuboku, 1/8 final mərhələsi

 

XIII tur

9 dekabr (bazar ertəsi)

 

73. MOİK – “Neftçi”-2
74. “Keşlə”-2 – “Qaradağ Lökbatan”
75. “Sumqayıt”-2 – “Səbail”-2
76. “Turan Tovuz” – “Zirə”-2
77. “Ağsu” – “Zaqatala”
78. “Sabah”-2 – “Qarabağ”-2

 

15, 16 dekabr
Azərbaycan Kubokunun ¼ final mərhələsi, ilk oyunlar


19,20 dekabr 
Azərbaycan Kubokunun ¼ final mərhələsi, cavab oyunlar

 

II Dövrə

XIV tur
2020–ci il 
6 fevral (cümə axşamı)

 

79. “Sumqayıt”-2 – “Qaradağ Lökbatan” 
80. “Keşlə”-2 – “Neftçi”-2 
 81. MOİK – “Kəpəz” 

 

7 fevral (cümə)
82. “Sabah”-2 – “Zaqatala” 
83. “Ağsu” – “Zirə”-2 
84. “Turan Tovuz” – “Səbail”-2 


XV tur 

13 fevral (cümə axşamı)

 

85.“Kəpəz” – “Keşlə”-2 
86. “Neftçi”-2 – “Sumqayıt”-2
87. “Qaradağ Lökbatan” – “Turan Tovuz” 

 

14 fevral (cümə) 

 

88. “Səbail”-2 – “Ağsu” 
89. “Zirə”-2 – “Sabah”-2 
90. “Zaqatala” – “Qarabağ”-2 

 

XVI tur

20 fevral (cümə axşamı)

 

91.“Qarabağ”-2 – “Zirə”-2 
92. “Sabah”-2 – “Səbail”-2
93. “Ağsu” – “Qaradağ Lökbatan” 

 

21 fevral (cümə)

 

94. “Turan Tovuz” – “Neftçi”-2 
95. “Sumqayıt”-2 – “Kəpəz” 
96. “Keşlə”-2 – MOİK 

 

XVII tur
27 fevral (cümə axşamı)

 

97. MOİK – “Sumqayıt”-2 
98. “Kəpəz” – “Turan Tovuz” 
99. “Neftçi”-2 – “Ağsu” 

 

28 fevral (cümə) 

 

100.“Qaradağ Lökbatan” – “Sabah”-2
101. “Səbail”-2 – “Qarabağ”-2 
102. “Zirə”-2 – “Zaqatala” 

 

XVIII tur

5 mart (cümə axşamı)

103. “Zaqatala” – “Səbail”-2 
104. “Qarabağ”-2 – “Qaradağ Lökbatan” 
105. “Sabah”-2 – “Neftçi”-2 


6 mart (cümə)
106. “Ağsu” – “Kəpəz” 
107. “Turan Tovuz” – MOİK 
108. “Sumqayıt”-2 – “Keşlə”-2 

 

9 mart

(ehtiyat gün, bazar ertəsi)


XIX tur

 
12 mart (cümə axşamı) 

109. “Keşlə”-2 – “Turan Tovuz” 
110. MOİK – “Ağsu” 
111. “Kəpəz” – “Sabah”-2 

 

13 mart (cümə)

112. “Neftçi”-2 – “Qarabağ”-2 
113. “Qaradağ Lökbatan” – “Zaqatala” 
114. “Səbail”-2 – “Zirə”-2


XX tur

18 mart (çərşənbə)

115. “Zirə”-2 – “Qaradağ Lökbatan” 
116. “Zaqatala” – “Neftçi”-2 
117. “Qarabağ”-2 – “Kəpəz”

 

19 mart (cümə axşamı)

118. “Sabah”-2 – MOİK 
119. “Ağsu” – “Keşlə”-2 
120. “Turan Tovuz” – “Sumqayıt”-2 


23–31 mart

Milli komandaları təlim–məşq və ya oyun günləri 

 

XXI tur
2 aprel (cümə axşamı)

121. “Sumqayıt”-2 – “Ağsu” 
122. “Keşlə”-2 – “Sabah”-2 
123. MOİK – “Qarabağ”-2 

 

3 aprel (cümə)

124. “Kəpəz” – “Zaqatala” 
125. “Neftçi”-2 – “Zirə”-2 
126. “Qaradağ Lökbatan” – “Səbail”-2 


XXII tur

9 aprel (cümə axşamı)

127. “Səbail”-2 “Neftçi”-2 
128. “Zirə”-2 – “Kəpəz” 
129. “Zaqatala” – MOİK 

 

10 aprel (cümə)

130.“Qarabağ”-2 – “Keşlə”-2 
131. “Sabah”-2 – “Sumqayıt”-2 
132. “Ağsu” – “Turan Tovuz” 

 

13 aprel

(ehtiyat gün, bazar ertəsi)

XXIII tur


16 aprel (cümə axşamı)

 

133. “Turan Tovuz” – “Sabah”-2 
134. “Sumqayıt”-2 – “Qarabağ”-2 
135. “Keşlə”-2 – “Zaqatala” 

 

17 aprel (cümə)

136. MOİK – “Zirə”-2 
137. “Kəpəz” – “Səbail”-2 
138. “Neftçi”-2 – “Qaradağ Lökbatan” 


22 aprel
Azərbaycan Kubokunun ½ final mərhələsi, ilk oyunlar


XXIV tur
23 aprel (cümə axşamı) 

139. “Qaradağ Lökbatan” – “Kəpəz” 
140. “Səbail”-2 – MOİK 
141.“Zirə”-2 – “Keşlə”-2

 

24 aprel (cümə)
142. “Zaqatala” – “Sumqayıt”-2 
143. “Qarabağ”-2 – “Turan Tovuz” 
144. “Sabah”-2 – “Ağsu” 


29 aprel
Azərbaycan Kubokunun ½ final mərhələsi, cavab oyunlar 

 

XXV tur

1 may (cümə)

145. “Ağsu” – “Qarabağ”-2 
146. “Turan Tovuz” – “Zaqatala” 
147. “Sumqayıt”-2 – “Zirə”-2 
148. “Keşlə”-2 – “Səbail”-2 
149. MOİK – “Qaradağ Lökbatan” 
150. “Kəpəz” – “Neftçi”-2


XXVI tur

7 may (cümə axşamı)

151. “Neftçi”-2 – MOİK
152. “Qaradağ Lökbatan” – “Keşlə”-2 
153. “Səbail”-2 – “Sumqayıt”-2 
154. “Zirə”-2 – “Turan Tovuz” 
155. “Zaqatala” – “Ağsu” 
156. “Qarabağ”-2 – “Sabah”-2


16 may
Azərbaycan Kubokunun finalı 


Qeyd: I Divizionun 2019/2020–ci illər mövsümündə 13 komanda iştirak etdiyi üçün hər tur bir komanda istirahət edir.

Tarix: 21 Avqust [16:20]
Müəllif: Sportal.az
Digər xəbərlər
Xəbər xətti
21 Sentyabr 2019
20  Sentyabr 2017
© 2012 - 2019 Sportal.az Müəllif hüquqları qorunur. Məlumatdan istifadə etdikdə istinad mütləqdir. Əlaqə: [email protected] | site by Five studio